کمباین‌سازی ایران
نوع شرکت سهامی عام
نماد معاملاتی بورس اوراق بهادار تهران:
صنعت صنایع سنگین
بنا نهاده ۱۹۶۹
دفتر مرکزی ایران تهران، ایران
افراد کلیدی

محمد جعفر صفوی

(رییس هیئت مدیره
و
مدیر عامل)
محصولات

کشاورزی
ساخت‌وساز
جنگل‌داری

تجهیزات صنعتی و تجاری
مالک آستان قدس رضوی (۵۴٪)
وب‌گاه

کمباین‌سازی ایران، شرکت ایرانی تولیدکننده ماشین‌آلات کشاورزی است، که در سال ۱۳۴۸ با همکاری شرکت جان دیر ایالات متحده، تاسیس شد.

شرکت کمباین‌سازی ایران، (ایران جان دیر سابق) که در شهر اراک و در کیلومتر ۴ جاده تهران قرار دارد، یکی از دو کارخانه تولیدکننده کمباین در ایران است.

تاریخچه

شرکت کمباین سازی ایران در تاریخ ۱۵ آذر ماه ۱۳۴۸ در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت صنعتی شهرستان تهران تحت شماره ۱۳۵۶۹ بنام شرکت جانساز (سهامی خاص) به ثبت رسید و طی سال‌های ۱۳۴۹ و ۱۳۶۱ بترتیب ابتدا به شرکت ایران جان دیر و سپس به شرکت کمباین‌سازی ایران، تغییر نام پیدا کرد و نهایتاً به موجب مصوبه مجمع عمومی فوق‌العاده مورخ ۲۵ اسفند ۱۳۷۰ نوع شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل گردید.

محصولات

تولید کمباین غلات محصول اصلی این شرکت، از سال ۱۳۵۲ با همکاری شرکت جان دیر شعبه آلمان، آغاز و در طول این سال‌ها با تولید ۱۰٬۴۳۵ دستگاه کمباین، شامل کمباین‌های سبک و سنگین و نیمه‌سنگین، بیش از ۹۰٪ درصد بازار فروش این محصول در ایران در اختیار این شرکت، قرار گرفته است.

تولید بیلر یا بسته‌بند علوفه، از سال ۱۳۶۸ با خرید و انتقال تکنولوژی از شرکت جان دیر شعبه فرانسه با وضعیتی مشابه تولید کمباین شروع شد و امروزه با تولید ۳٬۹۸۳ دستگاه، در شرکت کمباین سازی ایران، بیش از ۹۵٪ درصد از بازار فروش بیلر در ایران، در اختیار این شرکت می‌باشد.